Egy útmutató kezdő bloggereknek, akik főleg a Gportál keretein belül szeretnének blogolni. Különböző témákat, egy-egy kérdés keretein belül tisztázunk, itt főleg a Gportál működéséről, és a legfőbb dolgokról lesz szó, egy új blog beindítása terén. Amennyiben ezen felül van még kérdésetek, tegyétek fel őket nyugodtan akárhol az oldalon, vagy az útmutató alatt kommentben!
Mit érdemes beállítanom főoldalnak?
Nem szeretném a nevemet adni a bloghoz, hogy mutatkozzak be?
Hová tölthetek fel képeket és egyéb tartalmakat amiket be akarok szúrni az oldalamba?
Milyen chat-et használjak, jó-e a Gportálos Chat?
Kevés a látogatóm, hogy szerezzek?
Hová rakjam a bejelentkezés modult?
Hogyan használjam a más által írt Gportál sablont?
A legtöbb blogon, akár a Gportál berkeiben, akár máshol szokás a blogmodult beállítani kezdőlapnak. Hogy a látogatók rögtön a bejegyzéseidet lássák, és azonnal nekikezdhessenek az olvasásnak. Persze a szerkesztő beállíthat esetleg köszöntő jellegű főoldalt is, amin elmeséli hogy ki ő és mi a célja az oldallal, itt az a fontos hogy a látogató a lehető legrövidebb úton eljusson a főoldal utána bejegyzésekhez. Hozz létre egy Blog típusú modult, és a Vezérlőpult Beállítások menüjében tudod kiválasztani főoldalnak (itt egy rövidke leírás róla)!
Egy anoním blog se fedje le olyan ködösen a falhasználó kilétét, az olvasóidnak be kell mutatkoznod valamilyen szinten. Lehet rá akár úgy is gondolni, mint egy kóstolóra az oldaladból. A teljes személyiséged elrejtésével, tudsz írni az érdeklődési körödről, a hobbidről, az alapvető tulajdonságaidról. Be tudod mutatni az oldalt hogy miről is fog szólni és mit jelent számodra.
A Gportál, elég sok tárhelyet biztosít a felhasználóinak alapból, ami olcsón bővíthető később. Ehhez hozzátartozik egy file tároló rendszer is amiben, kedvedre rendezheted el a dokumentumokat. A Vezérlőpultban hozz létre egy új modult, és legyen a típusa GPorTár. Itt írtunk róla bővebben!
A Gportálos chat elsődleges fő hátránya az hogy csak bizonyos ideig tárolja az üzeneteket, aztán egyszerűen eltűnnek, és nem tudod visszaállítani. Számos plusz funkciót biztosít egy ingyenes chat szolgáltatás használata a cbox. Az üzenetek X darab után tűnnek el, egy online felületen könnyen változtathatod a chat box kinézetét, és kezelheted az üzeneteket (törölheted, és tilthatod azok íróját). Itt egy leírás a használatáról!
Számos fizetős, illetve nem fizetős módszer van arra hogy látogatókat csábíts az oldaladra. De minden ilyesmi előtt érdemes az oldaladat olyan szintre hozni, hogy meg is tudjon tartani néhány látogatót. Igényes kinézet, és valamennyi tartalom.
Mindezek után lehetőséged van a Gportál keretein belül kreditért hirdetni amgad a Gportál főoldalán (a Vezérlőpult Extrák menüben olvashatsz ezekről bővebben és adhatod fel a hirdetésed)
Ha nem szeretnél költeni erre, akkor is van előtted számtalan lehetőség a social médiában, fb insta ahol a hirdetés mellett akár hasonló érdeklődésű blogger barátokat is szerezhetsz!
Nagyon sok oldal esetében (főleg egy blognál), abszolút semmi köze a látogatónak a bejelentkezési modulhoz. A modulkezelőben 3 helyzete lehet egy bejelentkezés modulnak, Jobb és bal oldalon, és középen. Mindenképpen ajánlatos a modult középre helyezni. Sok szerkesztő linkeli a menüjében (vagy valahol magának) a bejeletkezés modult, ami teljesen felesleges. Ugyanis, minden gportálos esetében, nagyon egyszerű módon, pillantok alatt elérhető:
bloggers.gportal.hu/belepes
Ne /BELEPES-t írjatok mert a belepes.gportal.hu-ra navigál, de ha csak egy per jellel a portálod címe mellé odaírod, máris megvan a saját kis bejelentkező modulod.
Mindenki aki ezzel foglalkozik igyekszik szép leírást adni mellé hogy hogyan is kell használni egy általa írt sablont. Sok esetben a készítőjével is felvehetitek a kapcsolatot, és segít, viszont sok olyan leírás nélküli, ma is használt sablon kering aminek a készítője már nem aktív. Most összegyűjtünk pár dolgot, amit úgy általánosságban érdemes figyelembe venni!
-
A Stílus és felületben állítsd az alap sablont "Meztelen"-re. Így semmilyen olyan formázás nem lesz az oldaladon amit a választott sablonod ne tudná felülírni. Ha máshogy néz ki az általad használt sablonkód mint aminek ki kéne néznie, valószínű ez a probléma.
-
Sok sablonba be vannak kódolva a méretek, de van egy jópár amiben nem. A Stílus és felületnél állítsd az oldal szélességét automatikusra, és csak akkor állítsd méretre ha a sablon szétcsúszik, esetleg a készítője a leírásba belerakja hogy melyiket állítsd be.
-
A sablonhoz mellékelt CSS kódot vagy egy jobb oldali üres modulba, vagy pedig a láblécbe szúrd be!
-
A grafikai elemeket amiket tartalmazhat, mindig Töltsd fel a saját Gportáradba, és a kódokban cseréld ki a képre mutató linkeket is!
Ha ezen kívül, bármilyen problémátok van, nyugodtan forduljatok hozzánk itt. Linkeljétek be a választott sablont és mutassátok meg hogy mi a probléma velük! A legjobb tudásunk szerint állunk a rendelkezésetekre!
|